Második helyen áll a pilóták között a kiváló észt pilóta

Ott Tänak és a TOYOTA GAZOO rally csapata megszerezte második győzelmét a Rally Világbajnokság (WRC) idei idényében. Az észt pilóta az első alkalommal megrendezett Chile Rallyn diadalmaskodott. Ezzel a második helyen áll a pilóták világbajnoki mezőnyében.

A második szakasztól kezdve élen álló Ott Tänak félperces előnnyel vágott neki az utolsó napnak. A gyorsasági szakaszon végül 1,3 másodperccel volt gyorsabb mindenki másnál. Így navigátorával, Martin Järveojával 23,1 másodperces előnnyel nyerték meg a rally vb chilei futamát. Csapattársai közül Jari-Matti Latvala a tizenegyedik, Kris Meeke a tizedik helyet szerezte meg.

A Toyota továbbra is a második helyen áll az autógyártók mezőnyében, hátrányuk az első helyezetthez képest 29 pont.

„Nagyszerű érzés, hogy már az első alkalommal sikerült győzni Chilében. Rendkívül nehéz verseny volt, nagyon kellett figyelni, hogy ne hibázzunk. Nem lazíthattunk, de sikerült maximális pontszámot szerezni a gyorsasági szakaszon. Az ilyen eredmények határozottan inspirálóak. Előre tekintünk, és persze újra a bajnoki címért küzdünk”, értékelt Ott Tänak.

„Hatalmas diadal Ott számára és persze a csapat számára is. Egész hétvégén nagyszerűen és hibátlanul versenyzett. A legjobb pilóta volt, illetve az Ott/Yaris WRC kombináció volt a legerősebb csapat Chilében. Az egész rally nagy kihívás volt mindenki számára., tette hozzá Tommi Mäkinen csapatfőnök.