Miután egy hónappal ezelőtt Kenyában elfoglalta a teljes dobogót, a TOYOTA GAZOO Racing Észtországban is győzött. A versenyistálló fiatal csillaga, Kalle Rovanperä domináns győzelmet aratott, sorrendben harmadik alkalommal. Ezzel a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team tovább növelte előnyét a FIA Rally Világbajnokságban.

Rovanperä és navigátora, Jonne Halttunen ezúttal is otthon érezte magát a GR YARIS Rally1 HYBRID versenyautóval a verseny szakaszain. Már pénteken vezető pozícióban voltak annak ellenére, hogy elsőként indultak a laza kavicsos szakaszokon.

Ezt követően pedig verhetetlen volt a duó és jelentős előnnyel, egyértelműen győzedelmeskedett a többiek előtt.

Szombat reggeltől kezdve a verseny végét jelképező, vasárnap délutáni Power Stage-ig sorban 13 szakaszgyőzelmet könyvelhettek el, amellyel Sébastien Loeb 15 évvel ezelőtti németországi rekordját írták felül.

A fináléban két másodperc előnnyel nyert Rovanperä, összes 52,7 másodpercnyi előnnyel biztosítva be szezonja második rallygyőzelmét. Ez már a 10. győzelme az elmúlt két évben, miután 2021-ben a valaha volt legfiatalabb győztesként nyerte meg az Észt Rally-t.

Elfyn Evans és navigátora, Scott Martin a második helyen zárták a Power Stage-et és negyedikként fejezték be a versenyt.

Jari-Matti Latvala csapatvezető így méltatta győztest: „Kalle abszolút dominált a versenyen. Pénteken elsőként indult, mégis képes volt vezető helyen befutni. Majd pedig szombaton és vasárnap minden szakaszon ő volt a leggyorsabb, sőt, a Power Stage-et is megnyerte – totális dominancia.

ÉSZT RALLY – ELŐZETES VÉGEREDMÉNY

1. Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR YARIS Rally1 HYBRID) 2ó 36p 03,1 mp

Mi következik?

A Finn Rally (augusztus 3-6.) a szezon leggyorsabb versenye, amely laza kavicsos utakon, ugratókkal megfűszerezve kanyargózik. Egyben a TGR-WRT hazai versenye, a csapat főhadiszállása közel van a Jyväskyläban található szervizparkhoz.

Így áll a bajnokság

A versenyistálló meggyőző, 57 pontos előnnyel áll az élen (az idényben összesen eddig 331 pontot szerezve) a konstruktőrök versenyében. Rovanperä egyéniben is vezeti a bajnokságot: nyolc futam után és a szezon vége előtt öt futammal 170 ponttal áll az élen, csapattársa, az ugyancsak a TOYOTA GAZOO Racing színeiben versenyző Elfyn Evans 115 ponttal áll mögötte a második helyen.