BLOG

Ogier behúzta a TOYOTA GAZOO Racing számára a Finn Ralit

A TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pilótája, Sébastien Ogier szerezte meg a győzelmet a drámai végjátékot hozó Finn Ralin. Ezzel a nyolcszoros világbajnok pilóta egyéniben a második helyre jött fel a bajnokságban. A gyártók versenyében kilenc forduló után ugyancsak a második helyen áll a címvédő Toyota.

Miközben javában tart az Olimpia Párizsban, a FIA WRC legutóbbi futamát Finnországban rendezték meg hétvégén.

Már pénteken szoros verseny alakult ki a Gazoo Racing öt Yarisból álló Rally1-es csapat három legjobb versenyzője között, a hazai pályán versenyző Kalle Rovanperä aztán másnap elhúzott versenytársaitól. Sokáig úgy tűnt, hogy a finn zseni megszerezheti pályafutása első hazai győzelmét, ám a vasárnapi utolsó előtti szakaszon Rovanperä autója sziklának ütközött, és a fák közé csapódott.

Szerencsére mind Rovanperä, mind navigátora Jonne Halttunen sértetlenül megúszta, ami a GR YARIS Rally1 HYBRID masszivitását bizonyítja. Elfyn Evans pedig egy sérült hajtóműtengely miatt kényszerült feladni a versenyt.

Így végül a szintén erősen teljesítő Sébastien Ogier – Vincent Landais páros győzött FIA Rally Világbajnokság leggyorsabb versenyén.

A francia pilóta megszerezte második győzelmét a Finn versenyen, ahol legutóbb 2013-ban sikerült első helyen végeznie. Ogier a pilóták között is feljött a második helyre, 27 pontra az első helyezettől. A 2024-es szezon eddigi hat versenyén, amelyen elindult, három győzelmet és három második helyet szerzett.

A Rally2-ben parádézó, feltörekvő finn Sami Pajari és Enni Mälkönen akotta páros a negyedik helyen végeztek hazai Rally1-es debütálásukon.

A WRC2-ben négy GR Yaris Rally2-es autó volt az első hatban: Mikko Heikkilä a Step-Five Motorsport versenyzője a negyedik, Georg Linnamäe a RedGrey versenyzője az ötödik, Roope Korhonen a Rautio Motorsport versenyzője pedig a hatodik helyen végzett.

VÉGEREDMÉNY

1. Sébastien Ogier/Vincent Landais (Toyota GR YARIS Rally1 HYBRID) 2 ó 25 p 41,9 mp